Duben 2015

Komu fandím napříč motorsportem - foto

7. dubna 2015 v 19:22 | Moramis |  MoramisF1
Několik z vás psalo, že z mého článku "Komu fandím napříč motorsportem" mnoho závodníků nezná. Tak jsem složila článek z jejich fotek. Vynechala jsem tedy ty z F1, protože ty znáte. (alespoň vetšina) :)

António Felix Da Costa
Tom Blomqvist

Komu fandím napříč motorsportem

2. dubna 2015 v 21:40 | Moramis |  MoramisF1
Sice jsem psal, že na žádné psaní nemám čas, ale už mi jde hlava kolem z maturity, že jsem se rozhodla sepsat článek, který už mám dlouho v hlavě. :) Ráda bych vám napsala mé oblíbené piloty napříč motorsport. Jako fanda téměř všeho co má kola, mám široký rozptyl. :)

1. DTM

António Felix da Costa
Pro mě v tuto chvíli číslo jedna v celém motorsportu. Antovi fandím cca 2 a půl roku. Začala jsem mu fandit díky tomu, že přišel do Red Bull Junior Teamu. V tu chvíli jsem viděla velkého srandistu (včerejší aprílový žertím mu věřilo dost lidí - měl se zranit na fotbala a vynechat sobotní závod Formule E), který má rád závodění. Když přišel o šanci o místo v Toro Rosso tak jsem velmi supěla. Přišlo mi to nespravedlivé. No ve finále jsem ráda, že Ant do F1 nešel a díky Red Bullu může závodit v DTM. Díky tomu jsem ho mohla vidět vloni naživo, i když jen přes plot. Letos ho opět čeká akční sezóna. Jak Ant prohlásil, tak by v DTM rád zůstal po dalších několik let.

Tom Blomqvist
Letošní nováček u BMW :) Toma si matně pamatuji ještě z Red Bull Junior Teamu z roku 2013. V tom roce se Tomovi nepovedla sezóna v F3 a dojel až sedmý. Proto se od Red Bullu poroučel. V F3, ale zůstal, a vloni dojel pro celkové 2. místo. Vloni jsme měla radost, když porazil hvězdu Toro Rossa Verstappena (toho opravdu nemusím). Letos patří v DTM mezi 3 nováčky. Budu ráda, když se uchytí a bude jezdit pěkné výsledky.

Další jezdci v DTM, kterým fandím, ale méně: Timo Glock, Adrien Tambay a Robert Wickens

2. WRC

Thierry Neuville
Belgický závodník letos jede druhým rokem u Hyundaie. Já mu začala fandit přibličně na konci sezóny 2013. Vloni získal 1. vítězství ve WRC aletos to vypadá, že při troše štěstí by mohl přidat další :) Po třech rally je celkově 3. Zatím nejsem schopna říct jestli s konkurencí jako je VW někdy získá titul, ale velmi bych mu to přála.

Další jezdec ve WRC, kterému fandím, ale méně: Dani Sordo

3. F1

Sebastian Vettel
Fandím mu od roku 2010, ale letos je to pro mě těžké. Sebovi přeji návrat, tam kam patří, ale s Ferrari ? Ferrari mi vadí celkově. Ne jenom jako tým, ale i jako značka. Proto je to pro mě dosti těžké. Zase, ale zůstat v Red Bullu zůstat by bylo těžké. Podle mě se celý Red Bull změnil. Už to není ten tým z let 2009 - 2012. Takový tým už to bude těžko. (proto by mi nevadilo kdyby Red Bull jako firma koupil F1. Už má vysílací práva na WRC a F1 by mohl pomoc. A závod v Rakousku se Red Bullu povedl na 1)

Nico Hulkenberg
Ztracený talent ? Podle mě určitě :) Většinou nestálo štěstí na jeho straně. S vozi, které kdy měl potřeboval na pódium štěstí a to nikdy neměl.

Další jezdec v F1, kterému fandím, ale méně: Valtteri Bottas, Nico Rosberg

4. MotoGP

Marc Marquez
Mnoho lidí by mohlo říct, že mu fandím jen proto, že vyhrává, ale není tomu tak. V MotoGP jsem fandila Stonerovi a když odešel a jeho místo zabral právě Marc, tak jsem měla jasno. Nejdříve jsem mu fandila stylem jen, abych měla komu fandit, ale vloni jsem si ho velmi oblíbila. :)

Alex Marquez
Když už jsem fandila jednomu z bratrů, tak bylo lehké začít fandit i tomu druhému. :)

5. GP2

Alex Lynn
Poprvé jsem si ho všimla, dyž porazil Antónia v Macau. Pak přišel k Red Bull Junior Teamu a předváděl skvělé výsledky v GP3. :) Označila bych to jako postupně se prohlubující se fanouškovství. Pro letošek, ale RBJT opustil sám, protože neviděl vidinu postupu do Toro Rosso. A já se mu ani nedivím. Pro letošek se tak připojil k Williamsu jako testovací pilot

Pierre Gasly
Současný účastník Red Bull Junior Teamu, který vloni prokázal své kvality ve WSR. Jako jediný v letošním RBJT je tam druhým rokem. V GP2 pojede ve stejném týmu jko Lynn a bude to tak velký souboj. Uvidíme tak jestli u RBJT zůstal ten lepší.


Podle článku by to mohlo vypadat, že fandím všem co prošli Red Bull Junior Teamu, ale není tomu tak. Je jich dost co opravdu nemám ráda. (současné obsazení Toro Rosso)