Duben 2014

VC Číny 2014 - osobní hodnocení

22. dubna 2014 v 17:08 | Moramis |  Závody F1 - hodnocení
Po akčním závodě v Bahrajnu přišlo rychlé probuzení. Čína byla bez jakékoliv akce a zapsala se tak mezi velmi nudné závody. V druhé půlce se téměř přestalo předjíždět. Závod byl plný průměrných výsledků a vypadalo to tak, že všichni se snaží o to jen dojet. Jediný kdy jel alespoň trochu akčně tak byl byl Rosberg, ten přes rozbitou telemetrii a z toho plynoucí hlášení týmu o stavu vozu dovezl auto na pódiu. Proto je pro mě hvězdou toho nudného závodu, který si za chvíli nikdo nebude pamatovat.

Další závod se jede až po 3 týdnech a to se F1 vrací do Evropy, kde ji přivítá v první řadě Španělsko.

Bratrovražedné souboje, takový byl Bahrajn 2014

7. dubna 2014 v 16:48 | Moramis |  Závody F1 - hodnocení
Bahrajn je povětšinou klidný závod, kdy se čeká na to jak se jen dojede v poklidu do cíle. Tentokrát se to ovšem otočilo. Závod, který nestíhal sledovat divák ani kamera. Předjíždělose nabo se alespoň ukazovali snahy předjet soupeře. Týmový kolegové se snažili ssi navzájem ukázat kdo je lepší.
Vítězství Mercedesu bylo již očekávané. Jen se muselo počkat na to kdo tento souboj vyhraje. Tentokrát si pro 1. místo po lepším startu dojel Hamilton. Já to více přála Rosbergovi, ten ale neměl tolik možností jak Hamiltona dojet. 3. místo je zatím v sezóně pro ostatní týmy malým vítězstvím. To po velmi dobré kvalifikaci, ale i závodu získat Peréz. Tomu se konečně povedl jeden závod a hned z toho bylo 3. místo. Za ním těsně dojel zatím smolař roku Ricciardo. Ten už body po těch smolných závodech potřeboval. A výsledek to nebyl vůbec špatný. Pro další dobrý výdledek si dojel Hulkenberg, který po všechny tři závody bodoval. Tentokrát mohl pouze litovat kvalifikace, která se mu nepovedla. Ijnak mě velmi těší že Nico je v průběžném pořadí na skvělém 3. místě. Je to úžesné a Force Indie ukazuje jak může být silná. To u Vettele je to zatím nic moc. U každého rádia jen čekám ce se Sebovi zase rozpadá nebo nefunguje. Suzie je stále v porovnání s Mercedesy taková nedokoná a Red Bull má před sebou stále mnoho práce. To u dvojky Williamsu je auto na velmi dobré úrovni,ale stále tomu něco chybí. Jsou sice velmi rychlí, ale dosti chybují nebo se jim nevyplatí strategie. A je jedno jesli je to Massa nebo Bottas. To Ferrari doslova trápí a po loňských prohlášeních, kdy slibovali to, že se lotos vrátí do bojů o pódium, mohou bý rudí opět nespokojení. KVjat opět dojel, ikdyž tntokrát na 11. místě a navíc to opravdu nebylo. Grosjeanovi teď zbývají pouze oči pro pláč. Kde je ta forma Lotusu z posledních dvou let. To Chilton opět dojel a prodloužil tak svou šnůru dojetí. A ukazuje tak i jak Marussia může býti spolehlivá. To Maldonado by si zasloužil stop na několik závodů aby si konečně uvědomil, že na trati naní sám. Zatímco Kobajaši s Bianchim si dojeli pro místa na konci roštu. To pro odstoupení 2 kola před cílem si dojel Button, který si svůj 200. závod představoval určitě lépe. Mclaren se zatím stále nenašel. S Buttonem odstoupil i jeho týmový kolega Magnussen. Smolařem závodu je Esteban Guttierez. Ten měl smůlu na strělu z Venezueli. Havárie nebyla vůbec pěkná. A hlavní ja ať je mu dobřa a je zdráv. Nedojeli také Ericsson, Vergne a Sutil.