27. listopadu 2012 v 15:12 | Moramis |  Závody F1 - hodnocení
Tak koněčně jsem se dostala na internet a tak vám mohu napsat tradiční hodnocení.

1. Button - 1 - jel svou přesnou jízdu a dokázal že na dešti umí jezdit
2. Alonso - 2 - opět kvůli němu musel Massa výrazně zpomalit
3. Massa - 1 - doma si dojel pro pódium a dovršil tak svou rozporu plnou sezónu
4. Webber - 2 - né zrovna čisté, ale dojel a Seba pustil bez větších potíží ikdyž na startu mu spíše přitížil
5. Hülkenberg - 1 - kromě té nehody jel neskutečně a brzy se připojí na špičku pole ještě to bude chtít ten tým
6. Vettel - 1 - TRIPLE WORLD CHAMPION YES :)
7. Schumacher - 1 - závod měl jak na houpačce, ale bylo pěkné jak pustil Seba před sebe a je škoda že končí Goodbye Schumi :)
18. Karthykajan - 3 - budu ráda když skončí
19. di Resta - 3 - měl ject aby potvrdil že si sedačku na příští rok zaslouří a né že to takhle rozfláká v předposledním kole
- Hamilton - 1 - poslední závod s McLarenem bohužel nedojel
- Grosjean - 3 - sezónu ukončil tak jak ji začal
- Maldonado - x - ani nevím jak zmyzel
- Peréz a Peréz - x - doplatili na havárku z 1. kola

Tímto závodem nám tato dramatická sezóna skončila a už se můžeme pouze těšit na tu nadcházející. Už zbývá pouze uzavřít startovní listinu pro rok 2013, představit nová auta a pak počkat až nám zhasnou všechna světla při startu VC Austrálie 2013.

Jinak bych ráda ještě zveřejnila v nejbližší době hodnocení jezdců a jejich týmů za celou sezońu ale také jednotlivých závodů.

VC USA 2012 - osobní hodnocení

19. listopadu 2012 v 15:38 | Moramis |  Závody F1 - hodnocení
Pro mě jsou vždy večerní závody strašný.....vždy nevím co mám celý den dělat :) To že jsem poslední kusy oblečení žehlila jen několik minut před startem závodu byl už jen detail :)

Nový okruh se mi již podle réningu líbil a Tilkemu se povedl. :)

Sebastian vyhrál všechny tréningy a ukázal že Red Bull má sílu.

Jinak ty klobouky na pódiu byly moc pěkný.
Hodnocení
Hamilton - 1 - technika mu vydržela a po tom co předjel Seba tak si už jel pro klidné vítězství
Vettel - 1- - start se mu vyvedl ale od chvíle co vypadnul Webber tak byl strašně neklidný. Ikdyž se na chvíli vzdálil Hamovi tak pak náskok ztratil. A ten praštěnej ind to opět pokazil :S (Jak já ho nemám ráda)
Alonso - 2 - jel si v poklidu a předjel pouze na startu a to ještě potřeboval pomoc Massy aby startoval z té lepší strany
Massa - 1 - jel velmi pěkně a kdyby nemusel startovat tak v zadu tak mohl mít na pódium
Button - 1 - ukázal jakou rychlostí McLaren dysponuje a škoda té kvalifikace
Raikkonen - 2 - jeden z těch co doplatili na tu špatnou startovní pozici
Grosjean - 2 - už sesrovnal a dojel si pro pěkné body
Hülkenberg - 2 - pěkný start ale během závodu nemohl odolávat rychlejším autům
Maldonado - 2- ukázal ramena ale bez velkého kontaktu
Senna - 2 - jel ne jiné strategii než ostatní a teď otázka jestli vydělal nebo prodělal
Kovalainen - 3 - mají lepší závodní rychlost než Marussie
Glock - 3 - měla jsem šanci ho vidět na obrazovce :)
Pic - 3 - dojel
de la Rosa - 3 - xxx
Karthykayan - 4 - doufám že HRT končí
Webber - x - alternátor je stále strašákem
Vergne - x - špatně najel na obrubník

Jinak jsem ráda že už má Red Bull pohár konstruktéru a zapsal se tak ještě hloběji do historie F1

14. 11. 2010

14. listopadu 2012 v 16:00 | Moramis |  MoramisF1
Dnes jsou to přesně 2 roky od VC Abú Dhabí 2010. Závod kerý postavil na hlavu většinu prognóz :) Sebastian Vettel získal svůj 1. titul mistra světa. Během těchto 2 let toho dokázal Seb mnoho dalšího a i letos bojuje o titul.

(fotka lovena v mém PC)
Je neuvěřitelné jak to uteklo :) Já byla ještě na základce a mnoho jiných věcí se od té doby změnilo. O tomto dnu jsem také psala slohovku na češtinářské olympiádě. Téma totiž bylo Den jako každý jiný a stejně na něj nemohu zapomenout. :) Doufala jsem že díky mému špatnému gramatickému testu to učitelka nebude číst (čte se pouze 6 nejlepších podle testu),ale chyba jsem pátá. Můj komentář: Sakra ona ji četla, byl více než výstižný. :)

VC Abú Dhabí 2012 - osobní hodnocení

4. listopadu 2012 v 18:17 | Moramis |  Závody F1 - hodnocení
Letos se potvrzuje že čím má být závod nudnější tak tím jsou ty závody napínavější. Zábava od začátku so konce.

Räikkönen - 1 - jeho čištá a klidná jízda přinesla letos konečně ovoce - Gratuluji
Alonso - 1 - jel na hranici svého vozu. Chtěl stáhnou nějaké body na Seba tak stáhnul 3!
Vettel - 1 - nechápu jak se tam vzal a ještě víc nechápu jak se tam dostal. Když se Seb v jednu chvíli vyloupl kousek za Webberem tak už jsem si myslla že dostal kolo a pak jenom taťka vykřikl že už je hned za ním v pořadí. Předjíždel všude kde se dalo. Dokázal že si titul zaslouží
Buton - 1- - jel vyrovnaně a jak mu auto umožňovalo
Maldonado - 1- - neprovádí už žádné rozsáhlé lotroviny a tak si zaslouženě dojíždí pro body
Kobajashi - 2 - jel v klidu pro další body
Massa - 2 - nejspíše dopltil na Webbera
Senna - 3 - taky žádný svatoušek, pro Willíky to jsou ale další body
di Resta - 3- na to jak to chvíli vypadalo, ale Hülkovi tou havárií nepomohl
Ricciardo - 3 - potichu si dojel pro 1 bod, ale Seba musel pořádně vylekat (mě taky) chudák cedule
Schumacher - 3 - těsně za body škoda - takový konec si nezaslouží
Vergne - 3 - když uhnul Sebovi tak jsem se musela smát (ještě chvíli předtím mamka tvrdila že ho přeci Toro Rosso nemůže pustit že je to nesportovní)
Kovalainen - 2 - hezké 13. místo
Glock - 3 - já jsem ho viděla v TV :)))
Peréz - 4 - zapříčinil pořádnou havárii (SC mi ale nevadil)
Petrov - 3 - asi jako jediného jsem ho neviděla
- Pic - 3 - nejspíše tech. problémy
- Grosjean - 4 - opět dostál svého jména
- Webber - 4 celý závod si o něco koledoval
- Hamilton - x - celkem smolař
- Karthykejan + Rosberg - Havárie roku (jinak Rosberg prováděl už před tím lumpárny)
- Hülkenberg - x - stal se náplní sandviče :/

S taťkou jsme si ten závod opět užívali :) Mamka si radši vybarvovala omalovánky :) a ségra by si měla odpustit neustálé otázky :) Už nám zbívají jen 2 závody Oo