Říjen 2012

VC Indie 2012 - osobní hodnocení

28. října 2012 v 17:41 | Moramis |  Závody F1 - hodnocení
Závod byl nudný stejně jako vloni a i když je okruh zajímavý tak nenaskytuje prostor k předjížděním. Když se už "předjíždělo" tak jen díky DRS. Okruh také zaznamenal úbytek návštěvníku.

1.Vettel - 1 - opět vedl celý závod a nenechal nikoho na pochybách že teď jde o vše. Totálně ovládl víkend jak se sluší. (jako 1. v 21. stol. - FP1, FP2, FP3, Q)
2.Alonso - 1- - jel dobře to uznávám, ale aby byl rád za každý bod to ne a na pódiu kyselej. Ne děkuji
3.Webber - 1 - jel pěkně a škoda toho KERSu.
4.Hamilton - 2 - snažil se dohnat strátu ale nestihl to.
5.Button - 2 - jel konzistentně ale na sebe i dost rychle
6.Massa - 2 - vyrovnaná a hlavně bezchybná jízda
7. Räikönen - 3 - po celý závod nemohl předjet Massu a tak měl šanci studovat Massův spojler
8. Hülkenberg - 1 - nejlépe ze středu pole. Možná škoda té pauzy v loni. Třeba mohl on příští rok jezdit s McLarenem, kdo ví.
15. Vergne - 4 - skazil Schumimu závod
16. Maldonado - 3 - doplatil na defekt (ale za to zbrždění Seba jsem myslela že ho zabiju)
17. Petrov - 3 - ???
18. Kovaleinen - 3 - posldní dobou bez lepšího výsledku
19. Pic - 3+ - opět porazil svého týmového kolegu
20. Glock - 3- - dostat 2 kola
21. Karthykayan - 3 - díky tomu že se závodilo v Indii jsme měli mohli slyšet jeho rádio
22. Schumacher - x - jako kdyby si měl do konce své kariéry vyskoušet opačnou stranu pole
- de la Rosa - x - kousnutí brzdy není zhovna nejpříjemnější
- Peréz - x - doplatil na Ricciarovo křídlo

Můj taťka - 1 - jedničku mu musím dát za komentář "Co je to za formuli, tu neznám" chudáci u HRT :)

Soutěže: #kimi33 a DESIGN A RACE SHOE FOR NICO HULKENBERG

17. října 2012 v 17:02 | Moramis |  MoramisF1
Jak je jasné podle nadpisu tak jsem se chtěla účastnit soutěže ke Kimiho 33-tým narozeninám, ale doplatila jsem na to že v mém mobilu pracuje nepoužitelný symbian a ne Android nebo iOS. A tak má účast skončila dříve než začala. Další zjištění bylo že mám strašně nekvalitní foťák ať se těch 5 Mpix jde bodnout.

Další ze soutěží je Design A Race Shoe For Nico Hulkenberg. Jedná se oto že po stažení souboru s čistou botou navrhnete vlastní vzhled a když vyhrajete budou v to vzhledu vyrobeny 2 pára v jednom bude Nico závodit v USA a druhý dostanete podepsaný. Více zde
Níže vidíte můj návrh.

VC Koree 2012 - osobní hodnocení

14. října 2012 v 19:32 | Moramis |  Závody F1 - hodnocení
Síla Red Bullu se v závodě potvrdila a duo býků si tak dojelo pro 1. letošní double. Seb získal již 3 vítězství v řadě a dostal se tak do průběžného vedení pouhých 6 bodů před Alonsa.Závod plný smogu a minima diváků (že by smog nahrazoval diváky). Okruh na to jak je nový nevypadá. Ať už létající "travní" koberec nebo kvalita obrubníků. Neschopnost kerejců odtáhnout jedno auto byla neskutečná.

1.Vettel - 1* - v plné síle a s odhodláním se bít do posledního kola. Po posledních kolech se jen čekalo jestli to pravá přední pneumatika vydřží a nakonec svůj úkol splnila. Díky Sebe že jsi zpět.
2.Webber - 2 - jeho nekvalitní starty jsou vždy očekávané a dnes jel spíš na získání bodů
3.Alonso - 3 - ten co potřebuje aby mu tým sklidnil kolegu a na pódiu vypadá jako kyslelá okurka ne děkuji
4.Massa - 2+ - další dobrý výsledek, to místo si nekonec ještě zaslouží.
5.Raikkonen - 2 - není vidět a potichounku zbírá body
6.Hülkenberg - 1 - předjíšděcí manévr na Hamiltona a Grosjeana byl moc povedený. Jel moc pěkně a získal důležité body pro indy. Zbívá jen věřit že Sauber příští rok postaví opět rychle auto (pravděpodobně Hulkovo nové působiště pro další sezónu)
7. Grosjean - 2 - nedělal problémy a nezpůsobil havárii v 1. kole
8. Vergne - 1 - TR opět bodovalo a 4 body získal francouz.
9. Ricciardo - 1 - na to kolikátý startoval tal jel dobře na konci nejšpíše doplatil na pneu. Toro Rosso tato trať sedla
10. Hamilton - 3 - doplatil na tachnické problémy -> zvýšené opotřeboní pneumatik a následné "ukradnutí" kusu tratě
11. Peréz - 3- - lumpárny v 1. kole a pak projetý výsledek kvůli strategii
12. di Resta - 3 - oproti svému týmovému kolegovi to bylo nevýrazné
13. Schumacher - 3 - dojel jak mohl a ať už si ty poslední závody jen a jen užívá
14. Maldonado + 15. Senna - 3 - Williamsu tako tra´t zrovna nesedla
16. Petrov - 3 - nejlepší z konce světa F1
17. Kovalainen - 3 - dojel
18. Glock - 3+ - lehce pozlobil Alonsa :)

7. října 2012 v 19:17 | Moramis |  MoramisF1
Dnes 7. října 2012 získal ve své prozatím poslední úplné sezóně svůj již 9. titul ve vrcholné katerorii rally.
Získal ho již 2 závody před koncem ve své rodné Francii.
Bohužel je jasné že příští rok tento titul neobhájí. Již před časem ohlásil že příští rok odjede pouze část sezóny. Přesune se totiž společně s Citroenem i na okruhové závody. Hirvonen se tak pro příští rok stane tahounem týmu. :)

Gratuluji a přeji štěstí v další kariéře, tentokrát na okruhu.

VC Japonska 2012 - osobní hodnocení

7. října 2012 v 13:56 | Moramis |  Závody F1 - hodnocení
Již včera jsem tvrdila že buď budu již hodinu pžed závodem nebo 5 minit před startem. Splnila jsem oboje.
Kvalifikace ukázala jak Red bullu tato trať sedne. Již 4 kvalifikace v řadě to je výkon hodný unání. Závod měl 2 strany jako mince tu napínavou ale i nezáživnou.

1. Vettel - 1 - vyhrál 2 závod za sebou a díky vypadnutí Alonsa je plné síle nazpátek v šampionátu. Také dnes získal již 2. Gran Chelem. JUHUUU
2. Massa - 1 - po 2 letech měl tu čest se postavit na pódium. Jel velmi rychle a bez chyb.
3. Kobajashi - 1 - 1. pódium a hned doma. Gratuluji jel pěkně
4. Button - 2 - doplatil na převodovku
5. Hamilton - 2 - startoval dost v zadu a tak se od něj nedalo nic čekat
6. Räikkönen - 2 - způsobil defekt Alonsovi (mě to nevadí), ale auto nebylo zrovna výkonné.
7. Hülkenberg - 2+ - dlouho se držel Hamiltona a jel velmi vyrovnaně. Měl velmi povedený start.
8. Maldonado - 2 - zklidnil se o přijel si pro body, poprvé od Španělska.
9. Webber - 1 - doplatil na Grosjeana ale jak se probíjel bojem bylo moc povedené
10. Ricciardo - 2 - opět bodoval a to se cení
11.Schumacher - 1 - na to že startoval 23 a v závodě nakonec bojoval o body, třeba i o jeden. Ukázal jaký je to PAN jezdec.